Get Adobe Flash player
Home Warto przeczytać

 

 Centrum Medycyny Ekologicznej

 

Czym jest Terapia?

Terapia jest odpowiedzią człowieka na dręczącą go chorobę lub dyskomfort. Ponieważ ludzie chorują od zarania dziejów, więc od tego czasu tworzyli metody leczenia. Aby zdecydować się na jakąś terapię, musimy najpierw określić z jaką chorobą, schorzeniem lub niedomaganiem mamy do czynienia. Dlatego każde leczenie, terapię czy uzdrawianie zaczynamy od badania. Ludzie przez tysiąclecia nawymyślali sobie tysiące chorób, oraz wiele metod diagnozowania i leczenia. Powstało i nadal powstaje wiele poglądów, hipotez, oraz podziałów związanych z przyczynami chorób.

 

Dzisiaj wiele się zaczyna mówić, wspominać i pisać o medycynie HOLISTYCZNEJ, często nazywanej NATURALNĄ, EKOLOGICZNĄ. Geneza słowa Holistic pochodzi od angielskiego słowa whole, które oznacza całość. Holistic practitioner (ang.) jest to więc osoba, która postrzega chorobę we wszystkich naszych bytach i traktuje chorego jako całość, a jego choroby jako piorunującą mieszankę niedomagań ciała, duszy i umysłu. Niektórzy adepci wywodzą ten rodzaj medycyny od angielskiego słowa Holy, które w języku polskim znaczy Święty lub uświęcony.

 

 

Powinniśmy uświadomić sobie, iż wczesne wykrycie zagrożenia i jego zlikwidowanie może nam przynieść więcej korzyści niż beztroskie czekanie na chorobę.

Dlaczego? Ponieważ każda choroba wyniszcza w jakimś stopniu organizm, który nie zawsze jest w stanie wrócić w 100% do swojej sprawności. Poza tym zwiększa podatność na infekcje w czasie choroby lub rekonwalescencji i tym samym zwiększa nasze koszty, kiedy znowu coś złapiemy. Oprócz tego zwiększa szanse na nawrót tej samej choroby. Może stwarzać konieczność przeprowadzania inwazyjnych badań, oraz doprowadzić do zakażeń i innych powikłań.

 

Spróbujmy się zastanowić, czego naprawdę chcemy się dowiedzieć o swoim organizmie. Czy interesują nas symptomy choroby, czy przyczyny ?

Nas interesują przyczyny i tym się zajmujemy.  Za każdym razem zadajcie sobie sakramentalne pytanie. Jaka terapia jest w stanie zregenerować mój organizm i czy ta terapia jest w stanie usunąć przynajmniej jedną przyczyną naszej dolegliwości. Dzięki metodom, których używamy w Centrum Medycyny Ekologicznej  jest to możliwe.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli trochę tych informacji zasadzisz w swoim życiu, zaowocują one dobrymi owocami.