Get Adobe Flash player
Home Terapia kręgosłupa Terapia manualna

NATYCHMIASTOWA POMOC DLA TWOJEGO KRĘGOSŁUPA

 

 

 

 

TERAPIA MANUALNA

Terapia niestety jeszcze mało rozpowszechniona wśród lekarzy, często jest mylnie porównywana z tzw. kręgarstwem znachorskim lub laickim. Medycyna dotąd mało zajmowała się zaburzeniami czynnościowymi mięśni, które wraz z połączeniami stawowymi kości stanowią największy narząd organizmu ludzkiego. Ponadto właśnie sprawność ruchowa mięśni, nerwów i stawów decyduje o pełni możliwości życiowych człowieka. Również warto przypomnieć, że układ ruchowy, szczególnie część osiowa ciała, czyli kręgosłup, jest powiązany wzajemnie w swych czynnościach z każdym innym organem ciała, a więc odzwierciedla sprawność zdrowego całego organizmu. 

 

Historia leczenia manipulacyjnego jest stara jak dzieje ludzkości, od pradawnych czasów istnieli ludowi lekarze, którzy potrafili "manipulować". Podobnie dzieje się także z metodami określanymi współcześnie mianem Terapii Manualnej, a zatem leczeniem, wyłącznie za pomocą samych rąk, różnorakich zaburzeń czynności kręgosłupa, a także stawów kończyn. Mianem Terapii Manualnej określa się ręczne leczenie takich zaburzeń stawów - w szczególności stawów kręgosłupa - w których nie nastąpiło jednoznaczne uszkodzenie ich struktury morfologicznej. Są to zaburzenia czynnościowo odwracalne. 

 

 

Terapia Manualna ma na celu przywrócenie kręgosłupa i stawów do pozycji anatomicznej (właściwej) co za tym idzie usunięcie bólów i lepsze samopoczucie. 

 

 

W obecnym czasie stosuje się coraz częściej terapie manualną miękka ponieważ ludzie mają coraz słabsze kości, jest to terapia przeznaczona dla osób starszych ale mogą korzystać z niej wszyscy, dla osób cierpiących na bolesne schorzenia określane dyskopatią. Coraz więcej młodych osób cierpi na schorzenia kręgosłupa i stawów nawet w wieku kilkunastu lat. Jest to spowodowane niewłaściwą dietą, brakiem ruchu oraz z powodu różnych wypadków komunikacyjnych, przy pracy oraz sytuacjach losowych 

 

 

Powinniśmy mieć świadomość, jak ważny jest kręgosłup dla naszego zdrowia, a najczęściej jest on bardzo niedoceniany.

 

 

Jeżeli mamy ból kręgosłupa, mamy uczucie niewygody w plecach, narzekamy na sztywność stawów, nie powinniśmy tego lekceważyć, gdyż mogą te dolegliwości spowodować reakcje w nawet odległych wewnętrznych narządach ciała.


Badania kliniczne wykazały zmiany odruchowe działania na siebie kręgosłupa i narządów wewnętrznych. zgodnie z danymi I. Magiery i T. Kasperczyka wzajemne oddziaływanie kręgosłupa oraz jego części i narządów wewnętrznych wygląda w następujący sposób:

  • zaburzenia czynności kręgosłupa są przyczyną chorób narządów wewnętrznych,schorzenia narządów wewnętrznych wywołują rzekomo-korzeniowe reakcje w kręgosłupie, powodując zablokowanie ruchowe w segmencie ruchowym kręgosłupa, 
  • dyskopatia kręgosłupa szyjnego  powoduje dolegliwości ze strony serca, co może wtedy być nadciśnienie, bóle głowy, bóle karku, bóle gardła, ropne migdałki itp.,
  • boczne skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym obserwuje się przy schorzeniach płuc po chorej stronie,
  • zwyrodnienia stawów kręgosłupa w odcinku piersiowym mogą wywołać zaburzenia żołądkowo-jelitowe
  • skoliozę w odcinku lędźwiowym obserwuje się przy kamicy nerkowej po chorej stronie,

 

Jeżeli nie zostanie usunięte zablokowanie ruchowe w kręgosłupie po kuracji choroby narządów wewnętrznych, to nieusunięte zablokowania energetyczne mogą przywrócić dolegliwości. 

 

 

 

W naszym Centrum przyjmują doświadczeni specjaliści, którzy natychmiast usuną Twój ból i przywrócą sprawność Twojego kręgosłupa.

 

Cennik

 

Zapisz się na wizytę.